Výhradní dovozce výrobků Montolit
pro Českou a Slovenskou republiku


Jak si obložit stěny a podlahu včetně sprchového koutu?

Jak si obložit stěny a podlahu včetně sprchového koutu?

Vybrali jste si dokonalý design pro svou budoucí novou koupelnu? Zakoupili jste si naprosto úžasnou dlažbu a obklady a luxusní koupelnové příslušenství?
Nyní je čas, vše správně položit a instalovat.

Ať si to už budete dělat sami nebo se spolehnete na práci profesionálního obkladače, je třeba si uvědomit, jak důležité je pro konečný výsledek vědět, jaký postup a jaké nářadí vyberete, aby investice, kterou jste do koupelny vložili, odpovídala vysoké kvalitě materiálů a zařizovacích předmětů.

Níže uvedené obrázky ukazují velmi běžný problém pokládky dlažby a obkladů. Krásně navržený sprchový kout, porcelánové dlaždice a drahé příslušenství poškozené nekvalitní pokládkou nebo použitím nevhodného nářadí. Nerovné řezy, oštípané hrany naprosto změní celkový dojem!

Jak můžete vidět z obrázků, podél celého obvodu výřezu pro poličku a držák držáku na mýdlo je vidět kolem rámečku nepěkně oštípaná hrana uříznuté dlaždice. Příliš dlouhý řez, větší než je nezbytně nutný, je také vidět v rozích rámečku.
Tyto dlaždice byly řezány elektrickou pilou vodou chlazenou za pomocí univerzálního diamantového kotouče, který neumožňuje čistý a přesný řez a hrana řezu je viditelně oštípaná.

Tento problém lze snadno vyřešit pomocí speciálního diamantového kotouče s názvem CPF Perfetto(Perfetto znamená v italštině perfektní), který zaručí dokonale čistý řez bez oštípané hrany.

Diamantový prstenec obsahuje velmi jemný diamant. Je určený na řezání obkladů, glazované dlažby, mramoru a žuly. Hravě zvládne dlaždice s lesklým povrchem.

Aby se dosáhlo vynikajícího výsledku, je důležité použít kvalitní elektrickou pilu a při řezání používat dostatečné množství vody pro chlazení a čistění kotouče. Protože kotouč obsahuje velmi jemný diamant, je potřeba při řezání na kotouč netlačit, nesnažit se řezání urychlit.
Speciální diamantový kotouč CPF Perfetto přináší dobré výsledky při řezání skleněných dlaždic a skleněné mozaiky.

Jak na koupelnu?

Otřepaná hrana řezu

Otřepaný a zytečně dlouhý řez

Celoobvodový diamantový kotouč s jemným diamantem CPFKontaktujte nás po celé ČR a SR

ČR a SR PROFICENTRUM-MONTOLIT
Nad Vinným potokem 2 (areál MOTOVIA a.s.)
101 11 Praha 10

50°3'40.785"N, 14°27'21.387"E
+420 272 731 327
proficentrum
Facebook
YouTube

Chcete zasílat novinky e-mailem?

Zasílání novinek e-mailem

© 2018, Montolit.cz – všechna práva vyhrazena

Prohlášení přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑