Upravit stránku

I úspěšná firma s mnohaletou tradicí a osvědčenými postupy by měla přicházet s novými nápady a své produkty stále inovovat. Souhlasíte? Potom vás určitě nadchnou novinky, se kterými v tomto roce vstoupila na trh italská společnost Brevetti MONOLIT. 
Zájem zákazníků o velkoformátové keramické desky neustále roste. Naši nabídku jsme proto rozšířili o produkty, které vám práci s tímto materiálem usnadní. Věříme, že skvěle doplní stávající sortiment, v rámci kterého jsme vám již nyní schopni nabídnout kompletní systém nástrojů a nářadí, který posune kvalitu vaší pracovní výbavy na vyšší úroveň. Své vybavení můžete doplnit o:

Manuální řezačka velkoformátových keramických dlaždic Flash Line 300-FL-EVO

První z novinek, na kterou bychom rádi upozornili, je inovace manuální řezačky velkoformátových dlaždic, která si poradí s deskami o rozměru do 340 cm a tloušťce 1,5 cm

Skládá se ze tří snadno propojitelných vodících hliníkových traverz, z nichž každá dosahuje délky 120 cm. Tři pryžové pásky, nacházející se na spodní straně těchto traverz, zabraňují pohybu řezačky při řezání. Řez probíhá pomocí titanového řezacího kolečka, které se pohybuje po traverze, čímž je ve výsledku dosaženo stoprocentní přesnosti řezu. Zlomení desky se provádí pomocí polohovatelných a nastavitelných lámacích kleští Art. 56RJ.

Systém na přenášení velkoformátových desek SUPERLIFT 300-70SL

Tento nový model nahradil svého předchůdce s označením SUPERSTIK 300-70. Pyšní se pozinkovaným kovovým rámem s teleskopickými rukojeťmi, které zajišťují pohodlné nastavení délky držáku nosiče a čtyřmi přísavkami s vakuovým manometrem. Ty umožňují snadnou a bezpečnou manipulaci s deskou. 
Přísavky lze také upevnit v jakékoli části nosného trámu, snadno si tak poradí s rozličnými tvary přenášeného materiálu (nepravoúhlý, vyříznutý do L, s otvorem, …).  Jedná se tak o všestranného spolehlivého pomocníka, který se postará o transport rozměrných křehkých keramických desek, a to až do hmotnosti 80 kg. 

Profilovací fréza na keramické hrany TOPROFILE

Je třeba hrany keramických dlaždic zabrousit nebo vytvořit kamenický roh (JOLLY)? Sáhněte po profilovací fréze TOPROFILE, vylepšené verzi svého oblíbeného předchůdce SUPERPROFILE. Zabrušování hran keramických dlaždic probíhá za sucha, a to pod úhlem 45° nebo do oblouku. A právě pro zabrušování pod úhlem 45° je tato fréza ideální, jelikož dokáže vytvořit kamenický roh i na délkách větších než 3 m. 

Elektrická vibrační přísavka na přenášení a pokládání dlaždic a desek Battile 

Multifunkční nástroj složený z vibrátoru, přísavky a svítilny. A proč je právě jeho vibrační část tak důležitá? Pomocí přísavky Battile dochází k vytlačování vzduchových bublin, a tím pádem k dokonalému přilnutí dlažby k lepidlu. Frekvenci vibrací je možné regulovat dle typu pokládaného materiálu. 
Velkoformátové materiály jsou často velmi křehké, v místě vzniku vzduchové bubliny tak může dojít k jejich prasknutí, což se pojí s vysokými náklady, reklamacemi a opravnými pracemi. Následná výměna poškozené dlažby je složitá a neobejde se v mnoha případech bez odstranění okolních obkladů na stěně. Provibrováním celé desky po pokládce do lepidla je ale případné prasknutí materiálu, a tedy i následná reklamace, minimalizováno.  

Diamantový brusný kotouč PEM

Ne vždy ale práce začíná pokladem zbrusu nových desek. Někdy je z nich nejprve nutné odstranit staré lepidlo. Součástí vaší pracovní výbavy by tak měl být i brusný kotouč, který doporučujeme používat v páru spolu se zařízením na odsávání prachu. Náš diamantový brusný kotouč PEM zbaví vaše obklady, dlažbu nebo podklad lepidla i epoxidu

Štípací kleště 55W2 na nejtvrdší dlažbu 

Vylepšili jsme i naše obkladačské kleště 55W, které byly oblíbené nejen u obkladačů, ale i u keramiček a při práci se sklem a keramikou v uměleckých školách. Nový, ergonomicky vylepšený, model si poradí i s tím nejtvrdším materiálem – slinutou dlažbou, gresem, sklem i mozaikou. 
Dvě titanová řezná kolečka zaručují přesné výsledky štípání, a to s vyvinutím minimální námahy. Oproti svému předchůdci mají štípací kleště 55W2 dva nové gumové dorazy pro jemné odpružení rukojetí po odštípnutí dlažby. Kleště je nyní také možné uzamknout do zavřené polohy. 

Všechny nové přírůstky jsou vám k dispozici na našem e-shopu i na prodejnách. Do které z nich to máte nejblíž? 

Nahoru