Upravit stránku

Diamantové korunky a frézy: Rozdělení a použití

Diamantové korunky a frézy používáme k frézování a obrušování keramiky, skla, kamene a dalších materiálů. Dělíme je podle způsobu použití a technologie výroby. Pojďme se na všechny postupy a technologie podívat detailněji.

 

Jak správně vybrat diamantový kotouč

Diamantové kotouče zvládnou řezat různé druhy tvrdých dlažeb, křehkých obkladů, mozaiky, přírodní kámen, sklo i další materiály. Při jejich výběru se vyvarujte univerzálních typů, protože takové kotouče neumí řezat rychle, čistě a ani vám dlouho nevydrží. Raději zvolte specifický diamantový kotouč. My vám s tím pomůžeme.

Kdy využít brusné kotouče a kotouče s povrchovým diamantem?

Jedinečné vlastnosti kvalitních brusných kotoučů a kotoučů s povrchovým diamantem oceníte při broušení různých typů materiálů. Konkrétně vám pomohou s odbroušením kamenického rohu nebo s úpravami složitých výřezů či jemným broušením a začišťováním hran. V neposlední řadě s nimi vyleštíte různé typy povrchů.

Jak vybrat řezačku obkladů

Obklady a dlažbu řežeme obvykle na ručních řezačkách, přičemž existují profesionální modely i levnější alternativy. Přečtěte si, podle čeho vybírat, aby vám nehrozily škody na dlažbě, jejichž cena mnohonásobně převýší cenu řezačky.
Nahoru

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti