Upravit stránku

Diamantové korunky a frézy: Rozdělení a použití

Diamantové korunky a frézy používáme k frézování a obrušování keramiky, skla, kamene a dalších materiálů. Dělíme je podle způsobu použití a technologie výroby. Pojďme se na všechny postupy a technologie podívat detailněji.

 

Jak správně vybrat diamantový kotouč

Diamantové kotouče zvládnou řezat různé druhy tvrdých dlažeb, křehkých obkladů, mozaiky, přírodní kámen, sklo i další materiály. Při jejich výběru se vyvarujte univerzálních typů, protože takové kotouče neumí řezat rychle, čistě a ani vám dlouho nevydrží. Raději zvolte specifický diamantový kotouč. My vám s tím pomůžeme.

Kdy využít brusné kotouče a kotouče s povrchovým diamantem?

Jedinečné vlastnosti kvalitních brusných kotoučů a kotoučů s povrchovým diamantem oceníte při broušení různých typů materiálů. Konkrétně vám pomohou s odbroušením kamenického rohu nebo s úpravami složitých výřezů či jemným broušením a začišťováním hran. V neposlední řadě s nimi vyleštíte různé typy povrchů.

Jak vybrat řezačku obkladů

Obklady a dlažbu řežeme obvykle na ručních řezačkách, přičemž existují profesionální modely i levnější alternativy. Přečtěte si, podle čeho vybírat, aby vám nehrozily škody na dlažbě, jejichž cena mnohonásobně převýší cenu řezačky.

Nivelační systém SAP vs. klasické obkladačské křížky

Do pokládky dlažby nebo obkladů se vždy pouštíme s jasným cílem: Mít podlahu či stěnu perfektně rovnou a všechny spáry na milimetr stejné. Abychom toho dosáhli, budeme potřebovat obkladačské křížky nebo nivelační systém. Jaké jsou rozdíly mezi těmito pomocníky? S kterým vám půjde práce lépe od ruky?

Jak na řezání venkovní keramické dlažby

Chystáte se na pokládku a řezání venkovní keramické dlažby? Co tedy budete potřebovat? Keramickou dlažbu můžete řezat ruční úhlovou bruskou (flexou) nebo elektrickou, vodou chlazenou pilou. Nejhezčího a nejpřesnějšího řezu dosáhnete právě s elektrickou pilou. Přečtěte si další podrobnosti.

Pomůcky a doplňkové nářadí pro obkladače

Při řezání, vrtání i obkládání dlažby se řemeslníci neobejdou bez kvalitních pomůcek. Jen tak bude výsledek práce perfektní. Pomůcky pro obkladače a doplňkové nářadí vám navíc usnadní a zefektivní práci. Rádi vám předvedeme nejužitečnější z našeho doplňkového nářadí, které by nemělo chybět ve vaší dílně.

Velkoformátová dlažba a obklady – co byste měli vědět, než se pro ně rozhodnete a jak je pokládat

Velkoformátová dlažba a obklady vypadají v interiéru už na první pohled velmi elegantně a luxusně. Zároveň začínají být často využívané v moderních interiérech, a to nejen v koupelnách, ale také v předsíních, v kuchyních i v obývacích pokojích. Jaké jsou vlastnosti velkoformátové dlažby a obkladů, jak je vybírat a pokládat?
Nahoru

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti