Upravit stránku

Nivelační systém SAP vs. klasické obkladačské křížky

Do pokládky dlažby nebo obkladů se vždy pouštíme s jasným cílem: Mít podlahu či stěnu perfektně rovnou a všechny spáry na milimetr stejné. Abychom toho dosáhli, budeme potřebovat obkladačské křížky nebo nivelační systém. Jaké jsou rozdíly mezi těmito pomocníky? S kterým vám půjde práce lépe od ruky?

Jak na řezání venkovní keramické dlažby

Chystáte se na pokládku a řezání venkovní keramické dlažby? Co tedy budete potřebovat? Keramickou dlažbu můžete řezat ruční úhlovou bruskou (flexou) nebo elektrickou, vodou chlazenou pilou. Nejhezčího a nejpřesnějšího řezu dosáhnete právě s elektrickou pilou. Přečtěte si další podrobnosti.

Pomůcky a doplňkové nářadí pro obkladače

Při řezání, vrtání i obkládání dlažby se řemeslníci neobejdou bez kvalitních pomůcek. Jen tak bude výsledek práce perfektní. Pomůcky pro obkladače a doplňkové nářadí vám navíc usnadní a zefektivní práci. Rádi vám předvedeme nejužitečnější z našeho doplňkového nářadí, které by nemělo chybět ve vaší dílně.

Velkoformátová dlažba a obklady – co byste měli vědět, než se pro ně rozhodnete a jak je pokládat

Velkoformátová dlažba a obklady vypadají v interiéru už na první pohled velmi elegantně a luxusně. Zároveň začínají být často využívané v moderních interiérech, a to nejen v koupelnách, ale také v předsíních, v kuchyních i v obývacích pokojích. Jaké jsou vlastnosti velkoformátové dlažby a obkladů, jak je vybírat a pokládat?

Suché a mokré řezání – výhody, nevýhody a kotouče

Při volbě metody řezání různých materiálů lze volit řezání za sucha a s vodním chlazením, tedy za mokra. Pro obě metody je potřeba zvolit kvalitní kotouče, které jsou vhodné pro daný materiál a způsob použití. Poradíme vám, kdy a po kterém kotouči a typu řezání sáhnout.
Velkoformátové desky

Řezání velkoformátových desek

Narůstá zájem o velkoformátové keramické desky a dlaždice. Řezání těchto desek ale může na první pohled vypadat jako výzva. Ke všemu potřebujete nařezat rozdílné materiály. Jak si s řezáním poradit a docílit toho, aby naříznutí a finální zlomení bylo co nejpřesnější a nejpreciznější?

Kamenické rohy – co úprava hrany obnáší a proč ji (ne)dělat?

Tam, kde se keramické dlaždice a obklady nebo kamenné desky setkávají pod pravým úhlem, potřebujeme co nejelegantnějším způsobem vytvořit hranu. K tomu slouží kamenický roh neboli jolly. Využijeme jej například na rozích, na schodech, na sloupech a podobně tam, kde nechceme používat lišty.

Kamenický roh s sebou ale nese také jistá úskalí. Žádá si nejen obkladačský um, protože je náročný na provedení, ale také správné náčiní, se kterým bude výsledek perfektní. Jak si tedy s kamenickým rohem poradit?

Nahoru